نمک معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب

نمک: معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب پلیس آگاهی دندانپزشک کلاهبرداری دندانپزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی اولویت مذاکرات روسای سه قوه , آلودگی هوا یا زلزله

حدود یک ماه از آخرین نشست سران سه قوه می‌گذرد و با وجود مسایل واتفاقات مهمی چون آلودگی هوای کلان‌شهرها و وقوع زلزله‌های پی در پی در تعدادی از استان‌ها، ضرورت بر

اولویت مذاکرات روسای سه قوه , آلودگی هوا یا زلزله

آلودگی هوا یا زلزله؛ اولویت مذاکرات روسای سه قوه

عبارات مهم : زلزله

حدود یک ماه از آخرین نشست سران سه قوه می گذرد و با وجود مسایل واتفاقات مهمی چون آلودگی هوای کلان شهرها و وقوع زلزله های پی در پی در تعدادی از استان ها، ضرورت برگزاری این نشست از سوی سران قوا احساس شده است ولی تاکنون جلسه ای نداشته و گفته شده است درنشست آتی خود که به زودی برگزار می شود به این مسایل پرداخته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، برگزاری نشست سران قوا در فاصله زمانی کوتاه تر و منظم تر از تصمیمات نشست آبان ماه روسای سه قوه مجریه، مقننه وقضائیه بوده است.

اولویت مذاکرات روسای سه قوه , آلودگی هوا یا زلزله

مسائلی مانند آلودگی هوا و زلزله که نگرانی هایی را در بین مردم و در سطح جامعه ایجاد کرده است که باید حتما روسای قوا راجع به آن چاره اندیشی کنند این ضرورتی است که احساس می شود ولی تاخیر در برگزاری جلسات را شاهد بوده ایم.

شاید برگزاری زودهنگام نشست ها در مواقع حساس و مهم بتواند بر کنترل شرایط تاثیرگذار بوده و به ارائه راهکارهای بهتر جهت مسئولین اجرا و دست اندرکار منجر شود.

حدود یک ماه از آخرین نشست سران سه قوه می‌گذرد و با وجود مسایل واتفاقات مهمی چون آلودگی هوای کلان‌شهرها و وقوع زلزله‌های پی در پی در تعدادی از استان‌ها، ضرورت بر

این هماهنگی که در سران قوا همواره بر آن تاکید شده است است باید در تمامی نهادها و دستگاه ها در شرایط خاص وبحرانی هم وجود داشته باشد که البته هدایت این کار بر عهده سران قوا است.

قطعا فلسفه برگزاری نشست روسای سه قوه بررسی بااهمیت ترین تحولات ملی،منطقه ای و بین المللی است از این رو ضرورت دارد تا روسا علاوه بر مسایل منطقه ای، خبرسازترین رویدادها مانند آلودگی هوایا زلزله را دراولویت بررسی و پیگیری قرار دهند.

روسای سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه طی امسال 4 نشست برگزار کرده و در جلسات خود مسایل مهم منطقه ای و کشور را بررسی کرده اند.

اولویت مذاکرات روسای سه قوه , آلودگی هوا یا زلزله

اولین نشستی که روسای قوا در آن شرکت کردند به فاصله دو ماه بعد از انتخابات و قبل از مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دوازدهم به حجت الاسلام حسن روحانی بود. این نشست که در 8 مرداد امسال برگزار شد، مدیر جمهور در آن اعلام کرد که بعد از دوازدهمین دوره انتخابات منتظر فرصتی بوده تا روسای سه قوه راجع به مباحث مهم کشور و مسایل داخلی هم اندیشی داشته باشند.

روحانی تاکید کرد که دوران انتخابات تمام شده است واکنون فصل شروع همدلی وهمکاری است باید همه با هم به مطالبات مردم پاسخ دهیم. وحدت و انسجام داخلی هم در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

حدود یک ماه از آخرین نشست سران سه قوه می‌گذرد و با وجود مسایل واتفاقات مهمی چون آلودگی هوای کلان‌شهرها و وقوع زلزله‌های پی در پی در تعدادی از استان‌ها، ضرورت بر

جذب سرمایه های داخلی و خارجی و همچنین راه های مقابله با تحریم های اخیر آمریکا هم از دیگر مباحث مورد بحث و مداقه در این نشست بود.

با توجه به این که دولت تازه روی کار آمده بود ضرورت داشت تا این نشست ها به تناسب زمانی و در فاصله کمتری برگزار، تا هماهنگی میان سه قوه مجریه ، مقننه و قضائیه بیش از پیش ایجاد شود. گرچه گاهی اختلاف نظر میان سران قوا مشاهده شده است ولی مدیریت کردن و اداره امور از مهمترین مباحث حائز اهمیت است و اگرهم مساله ای وجود دارد باید در این نشست ها مطرح و از کشاندن به سطح رسانه ها خودداری شود.

اولویت مذاکرات روسای سه قوه , آلودگی هوا یا زلزله

حدود سه ماه از نخستین نشستی که به وسیله روسای قوا برگزار شد، گذشت و شاید یکی از دلایل عدم برگزاری جلسات شکل گیری کابینه و ساماندهی امور مربوط به وزارت منزل ودستگاه ها در دولت دوازدهم باشد.

بنابراین، بعد از آن دومین نشست سران قوا و نخستین نشست بعد از شروع به کار دولت دوازدهم در8 آبان ماه برگزارشد که در آن روسای سه قوه بر برگزاری منظم تر جلسات با فاصله زمانی کوتاه تر تاکید کردند.

در این جلسه برطرف بعضی معضلات اقتصادی و امنیت در سرمایه گذاری به بحث گذاشته شد. ضمن اینکه مدیر جمهور بعد از آخر این نشست بیان کرد که در مورد برجام آمریکایی ها به دنبال توطئه هستند تا مردم را نسبت به آینده اقتصاد و پیشرفت کشور دچار تردید کنند، البته دراین جلسه سناریوهای مختلفی که ممکن است پیش روی ما باشد مورد بحث قرار گرفت.

تاکید بر برگزاری نشست های منظم تر تصمیم قاطعی بود که موجب شد تا نشست بعدی سران قوا در 20 آبان ماه و در یک فاصله حدودا دو هفته ای برگزار شود.

موضوع مالباختگان موسسات اعتباری، مساله یمن ، عراق، تروریست ها و به طور کلی منطقه و همچنین شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و تقدیر از نهادهای دست اندرکار برگزاری مراسم اربعین از بااهمیت ترین موضوعاتی بود که در این نشست بررسی و بحث شد.

چهارم آذرماه و تقریبا یک ماه پیش آخرین نشستی بود که روسای قوا برگزار کرده و پرسشها را بررسی کردند که بااهمیت ترین آن ها بررسی اوضاع و امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه بود.

همچنین با توجه به فصل ارائه بودجه ازسوی دولت به مجلس، این عنوان در این نشست مطرح شد و درواقع نخستین بودجه ای بود که دولت دوازدهم می خواست تقدیم مجلس کند.

ادامه بررسی اوضاع سپرده گذاران و موسسات اعتباری هم در این جلسه انجام و مقرر شد تا باهماهنگی سه قوه این سپرده گذاران بتوانند پول خود را دریافت کنند.

باید در نظر داشت نشانه از برگزاری نشست روسای سه قوه نه تنها بررسی بااهمیت ترین وقایع و رخدادها هم در سطح ملی و منطقه ای بلکه تسریع در امور هم است.

این روزها حال و هوای شهرهایی مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران با توجه به شرایط اضطرار آلودگی هوا و نگرانی ها نسبت به رخدادهای طبیعی مانند زلزله ضرورت برگزاری هر چه سریعتر یک نشست را بیش تر می کند، حتما دلیلی وجود داشته که تا به حال سران قوا جلسه نداشتند به هرحال این افراد به عنوان بااهمیت ترین شخصیتها در رأس نهادهای مجری و قانون گذار باید همواره به موقع به واکاوی و بررسی مباحث کشور وجامعه پرداخته و با به چالش کشیدن راه حلی منطقی ارائه کنند تا در دستورکار نهادهای دست اندر کار قرار گیرد.

واژه های کلیدی: زلزله | آلودگی | آلودگی | برگزاری | آلودگی هوا | برگزاری مراسم | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs