نمک معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب

نمک: معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب پلیس آگاهی دندانپزشک کلاهبرداری دندانپزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی آمار بیکاری در شهرهای معترض چقدر است؟

تجمعات اخبر در بعضی شهرها ، کارشناسان را به سوی ریشه یابی این پدیده سوق داد. هرچند ، هنوز اطلاعات مورد نیاز جهت برآورد علل موثر وجود ندارد ولی در بعضی گمانه زنی

آمار بیکاری در شهرهای معترض چقدر است؟

آمار بیکاری در شهرهای معترض چقدر است؟

عبارات مهم : جمعیت

تجمعات اخبر در بعضی شهرها ، کارشناسان را به سوی ریشه یابی این پدیده سوق داد. هرچند ، هنوز اطلاعات مورد نیاز جهت برآورد علل موثر وجود ندارد ولی در بعضی گمانه زنی ها به بیکاری به عنوان یکی از عوامل مهم تجمعات اشاره شده است است.

کشور عزیزمان ایران نوشت:بررسی های آماری از اوضاع اشتغال در سال 95، نشان می دهد در بعضی از شهرهایی که اعتراضات اخیر در آنها جدی بوده هست، بعضی قیمت بیکاری بالاتر از کل کشور داشته اند.

آمار بیکاری در شهرهای معترض چقدر است؟

رتبه های اول بیکاری در کل کشور به شهرهای مرزی تخصیص داده شده است دارد و مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب نیز بیکارترین شهرهای کشور هستند.در میان شهرهای معترض، کرمانشاه با 295 هزار نفر جمعیت شاغل و 43 هزار نفر جمعیت بیکار، رتبه دوازدهم را در بیکاری کل شهرهای کشور دارد و قیمت بیکاری در شهر کرمانشاه نیز 24.1 درصد هست. بعد از آن، شهر ایذه رتبه 31 را در بیکاری کشور با 18.3 درصد قیمت بیکاری دارد. کل جمعیت این شهر، 198 و 871 هزار نفر است و از میان جمعیت فعال 64 هزار نفری، 11 هزار و 735 نفر بدون کار هستند.

هدایت الله خادمی، نماینده مردم ایذه اخیراً گفته است: «اگر می بینید که تجمعات و اعتراضات اخیر در ایذه تا حدودی پررنگ تر بوده، به این علت است که جوانان ایذه همه بدون کار هستند. هر جا بیکاری زیاد باشد، طبیعتاً زمینه اعتراضات زیاد است.نگرانی های اقتصادی مردم بحق هست. بالاخره مسائلی نظیر اشتغال و رکود اقتصادی وجود دارد ولی پرسشها اقتصادی نباید موجب شود که به اصل نظام و کشور خدشه وارد شود. این اعتراضات هشداری جهت مسئولان است که جهت این رکود اقتصادی چاره اندیشی کنند.»

تجمعات اخبر در بعضی شهرها ، کارشناسان را به سوی ریشه یابی این پدیده سوق داد. هرچند ، هنوز اطلاعات مورد نیاز جهت برآورد علل موثر وجود ندارد ولی در بعضی گمانه زنی

ممسنی نیز با 32 هزار نفر جمعیت شاغل، 7 هزار و 274 نفر جمعیت بدون کار دارد و با قیمت بیکاری 18.4 درصدی در رتبه 30 بیکاری کشور قرار گرفته هست. در شهرستان دورود استان لرستان نیز از جمعیت فعال 51 هزار و 779 نفری، 44 هزار و 374 نفر شاغل و 7 هزار و 405 نفر بدون کار هستند. قیمت بیکاری در این شهر 14.3 درصد و رتبه آن در کل کشور، 62 است.

واژه های کلیدی: جمعیت | اشتغال | بیکاری | شهرهای | اقتصادی | اعتراضات | کرمانشاه | رکود اقتصادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs