نمک معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب

نمک: معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب پلیس آگاهی دندانپزشک کلاهبرداری دندانپزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی نان چه کسانی درفیلترینگ است؟

خبرهای ضد و نقیضی از فیلترینگ دائمی نرم افزار خبر رسان تلگرام به گوش می رسد. در حالی که مدیر جمهور در سال های گذشته در برابر فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ

نان چه کسانی درفیلترینگ است؟

نان چه کسانی درفیلترینگ است؟

عبارات مهم : سیاسی

خبرهای ضد و نقیضی از فیلترینگ دائمی نرم افزار خبر رسان تلگرام به گوش می رسد. در حالی که مدیر جمهور در سال های گذشته در برابر فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مقاومت سرسختانه ای از خود بروز داده بود. بعید به نظر می رسد که مدیر جمهور روحانی، به رغم مشاهده آثار اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … در توفیقات سیاسی خود نظیر انتخابات یا بحث برجام، خواهان فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … باشد. حتی تعریض های روحانی به رقبای خود در مناظرات انتخاباتی و یا همایش ها و میتینگ های گوناگون، زیاد به اعتبار همین سر خم نکردن در برابر فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … بود.

نان چه کسانی درفیلترینگ است؟

فراتر از آن نیز حسن روحانی در مستند انتخاباتی خویش، با شاهد مثال آوردن از بیانات مخالفان راجع به اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و همچنین نمایش صفحات توهین آمیزی که در اینترنت او را به باد اهانت و استهزا گرفته بودند، سند افتخار خود را در نقدپذیری و ایجاد فضای باز اجتماعی یکبار دیگر بازنمایی کرد. اکنون از اطراف و اکناف، همان هایی که در تمام این سال ها به دنبال متوقف ساختن فعالیت اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … بودند، پیروزمندانه بازهم شایعاتی مبنی بر توقف دائمی فعالیت خبر رسان تلگرام منتشر می کنند. گویی تبر به دستان، ظاهرا قصد ندارند که بی خیال نهال امید مردم شوند و بازهم با طرح شایعات به دنبال به عقب بردن عقبه مدیر جمهور هستند.

مقاومت شکننده

به رغم اینکه دولت تا جایی که ممکن بود در برابر فیلترینگ خبر رسان تلگرام و اینستاگرام مقاومت کرد، ولی ظاهرا تصمیمی جهت شرایط خاص امنیتی کشور لحاظ شده است است و دولت نیز از حکم قانونی نهادهای امنیتی تبعیت کرده هست. ولی توصیه حائز اهمیت در این میان طرح شایعات ناامید کننده هست. گویی بعضی علت تامه وجودی خود را در کمرنگ ساختن امید مردم و نیز فقدان نظارت اجتماعی مبتنی بر کمپین ها و هشتگ های برآمده از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … می دانند.

خبرهای ضد و نقیضی از فیلترینگ دائمی نرم افزار خبر رسان تلگرام به گوش می رسد. در حالی که مدیر جمهور در سال های گذشته در برابر فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ

به همین باعث نیز دولت را با طرح شایعات تضعیف می کنند تا هم به نوعی تصفیه حساب سیاسی با منتخب مردم کرده باشند و هم با تکیه بر فرمول کم کردن همکاری و پیروزی اصولگرایان را، دوباره سرلوحه کار قرار دهند، بدون توجه به اینکه روحانی ایستگاه امیدی ورای اصلاح طلبی و اصولگرایی های مرسوم است و مردم به اتکای شعارها و کارها وی در حمایت از طبقه متوسط، به او رأی داده اند. اقلیت اصولگرایان تندرو بهتر است به جای تضعیف امید مردم با توقیف اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و شایعه سازی اطراف توقیف دائمی آنها، رویکردهای خود در گذشته را اصلاح کند. هرچند مدیر جمهور نیز نباید فراموش کند که سوگند خورده بود که وزیر ارتباطات جدیدش آزادی های اجتماعی را به مسلخ نخواهد برد و نباید از یاد ببرد که هفته گذشته قول داده بود که انگشت وزیر ارتباطات روی دکمه فیلترینگ نرود.

کارکرد اجتناب ناپذیر

در سراسر دنیا اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … محفلی جهت به اشتراک گذاردن تجارب، مشاهدات عینی روزانه و مطالعات مردم است و همواره در زیاد کردن آگاهی اجتماعی نقش بسزایی دارند. از مزایای دیگر اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شکستن انحصار خبری هست. رسانه هایی که به بلندگوی خبری یکسویه جریانی محدود و اقلیتی سیاسی بدل شده است و در سالیان اخیر به شدت مورد انتقاد نیز واقع شده است اند، اینک زیاد از بقیه از فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … ابراز رضایت می کنند. در شرایطی که یکی از عالی ترین وقت های اجتماعی انحصارزدایی است.

نان چه کسانی درفیلترینگ است؟

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در دوره ای فیلتر شدند ولی با شروع دولت روحانی، بعضی از وزرا در شبکه های اجتماعی، حضور داشتند. کم کم حضور شهروندان و بعضی اشخاص سیاسی اصلاح طلب در این فضا زیاد و زیاد شد. اکنون توئیتر علاوه بر حضور فعال اعضای دولت، باعث حضور فعالانه اشخاص سیاسی اصولگرا هم شده است هست. اغلب اشخاص سیاسی اکنون دارای اکانت اینستاگرام، حساب کاربری توئیتر و همچنین کانال های تلگرامی هستند. به نظر می رسد دیوارهای فیلترینگ دائمی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … فروریخته و افرادی نظیر حداد عادل، رئیسی، قالیباف، محسن رضایی، ولایتی، احمدی نژاد، جلیلی، احمد خاتمی، حمید رسایی هم دیگر از فیلترینگ استقبال نمی کنند. به همین جهت این بار اصولگرایان به شکلی ناخواسته باعث خیر جهت جامعه مدنی شده است اند و قطعا باعث کم کردن ایام فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … خواهند شد.

در واقع می شود به عبارتی بهتر این گونه سخن گفت که اصولگرایان خود بیمه کننده مهم استمرار فعالیت اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … خواهند بود. به خاطر داریم که محمدباقر قالیباف لیست دارایی های خود را در همین فضا انتشار داده است و البته اتهامات علیه روحانی و جهانگیری هم در همین فضا بازنمایی شد. محسن رضایی اخیرا با هشتگ معروف «یعنی یک اشکالی هست» تلاش کرد از دیگران عقب نماند و در نهایت حداد عادل و توئیت های همیشگی اش که با تصویر العمل هایی بازدیدکنندگان مواجه می شد از نمونه های فراموش ناشدنی تجربه حضور اصولگرایان در اینترنت ا ست. ضمن اینکه از یاد نبرده ایم که سیداحمد خاتمی نیز کانالی تلگرامی در اینترنت به راه انداخته بود.

خبرهای ضد و نقیضی از فیلترینگ دائمی نرم افزار خبر رسان تلگرام به گوش می رسد. در حالی که مدیر جمهور در سال های گذشته در برابر فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ

آرمان/مجتبی اسکندری

واژه های کلیدی: سیاسی | تلگرام | شایعات | فیلترینگ | تلگرام من | حسن روحانی | اصولگرایان | اینستاگرام | دولت روحانی | شبکه های اجتماعی | کانال های تلگرام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs