نمک معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب

نمک: معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب پلیس آگاهی دندانپزشک کلاهبرداری دندانپزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اجل معلق استیضاح بر سر قبولی‌های مشروط دولت

برگزیدگان مرزی و قبولی های ناپلئونی اگر نگاهی به سابقه افرادی با اوضاع مشابه خود در سال های گذشته بیندازند، به خوبی درمی یابند که اگر چه روز گذشته توانستند از

اجل معلق استیضاح بر سر قبولی‌های مشروط دولت

اجل معلق استیضاح بر سر قبولی های مشروط دولت

عبارات مهم : اعتماد

برگزیدگان مرزی و قبولی های ناپلئونی اگر نگاهی به سابقه افرادی با اوضاع مشابه خود در سال های گذشته بیندازند، به خوبی درمی یابند که اگر چه روز گذشته توانستند از فیلتر موافقان، مخالفان و ممتنعان بی شور و شوق بهارستان عبور کنند، همچنان در محدوده خطر سر می کنند. جهت وزرای مرزی، استیضاح در هوا معلق است و اگر خیلی سریع شرایط را عوض کردن ندهند یا نمایندگان را به طریقی راضی نکنند، تاریخ انقضایشان در پاستور به دست اهالی بهارستان بسر می رسد. مطلبی که محمدجواد آذری جهرمی آن را حتی از محمود حجتی نیز بهتر درک می کند.

اجل معلق استیضاح بر سر قبولی‌های مشروط دولت

پروسه رای اعتماد منزل ملت به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در شرایطی موقتا به آخر رسید که علاوه بر مشخص نبودن گزینه وزارت علوم از سوی روحانی، مجلس نیز با پرهیز از اعتماد به حبیب الله بیطرف خواستار وزیر دیگری جهت وزارت نیرو شد. از سوی دیگر علی رغم آنکه قاطبه وزرای پیشنهادی با رای خوب و مطلوبی از سوی نمایندگان روبه رو شدند، دو وزیر با رای حداقلی راهی پاستور می شوند؛ محمود حجتی در وزارت جهاد کشاورزی که علی رغم ابقا شدن در این پست، نسبت به چهارسال با کم کردن رای اعتماد روبه رو شد و البته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی که شرایطش از حجتی به مراتب ناهموارتر به نظر می رسد.

حجتی که در دور گذشته و جهت ورود به دولت یازدهم با 177 رای موافق، 81 رای مخالف و 26 رای ممتنع رو به رو شد، این دوره موافقان کمتری جهت خود می دید. علی رغم آنکه به نظر می رسید حجتی کار مشکل جهت ابقا نداشته باشد این بار مجلس به او تنها 164 رای موافق داد و حجتی با 94 مخالف و 23 نماینده ممتنع نیز روبه رو بود. طبق بعضی خبرها و شنیده ها نمایندگان فراکسیون مستقلین ولایی از مهم ترین مخالفان او به شمار می رفتند.

برگزیدگان مرزی و قبولی های ناپلئونی اگر نگاهی به سابقه افرادی با اوضاع مشابه خود در سال های گذشته بیندازند، به خوبی درمی یابند که اگر چه روز گذشته توانستند از

جهرمی ولی حکایت خاص تری دارد. او که حواشی قابل تاملی در کنار نام خود می دید تا به اینجای کار و با در نظرگرفتن شرایط نامشخص دو وزارتخانه علوم و نیرو، ناپلئونی ترین وزیر دولت دوازدهم خواهد بود. در کنار 7رای ممتنع و 120رای مخالف که رقمی قابل توجه هست، جهرمی فقط 152 رای موافق کسب کرد. او تنها کمتر از 30 رای جهت سقوط مورد نیاز داشت و با این شرایط مرزی و در کنار توضیحات خاصه حسن روحانی توانست جانشین محمود واعظی شود.

جهرمی با آنکه نه در صحن مجلس به روشنی پاسخ نمایندگان مخالف را داد و نه هرگز مضاف بر بیانیه صادر شده است از سوی یک نهاد توضیحات روشنی در خصوص پیشینه خود ارائه داد، شاید بنا بر استدلال های روحانی موقتا از نمایندگان وقت گرفت تا شاید بتواند عملکرد مناسبی از خود بروز دهد. روحانی در خصوص وزیر پیشنهادی خود جهت وزارت ارتباطات علاوه بر ارائه توضیحاتی در خصوص لزوم اجماع میان امنیت و آزادی، همچنین تکرار پیشینه آشنایی اش با جهرمی که هم نماینده وزارت اطلاعات و هم نماینده وزارت ارتباطات در شورایعالی اینترنت بوده هست، تاکید کرد: «علت اصرار من این بود که پرسشها پیچیده ای داریم.

اگر پرسشها امنیتی بلد نباشد گیر می افتد. اگر خودم حضور داشته باشم به آنها جواب می دهم ولی اگر من نباشم باید کسی باشد که امنیت را بلد باشد تا از آزادی مردم و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و اشتغال مردم در اینترنت حراست کند.» توضیحاتی هوشمندانه و البته قابل تامل در خصوص آنچه در کشور جهت تصمیم گیری در حوزه اینترنت می گذرد که شاید قرار است سرمشق مهم جهرمی در دوران وزارت و ضامن بقای او باشد.

اجل معلق استیضاح بر سر قبولی‌های مشروط دولت

در کابینه پیشین حسن روحانی لب مرزی ها آینده امیدوارکننده ای نداشتند و در میان آنها شاید تنها زنگنه بود که سرانجام بخیر شد. البته رای پایین دوره قبلی او را نمی توان بی ارتباط با حضور گسترده دلواپسان در منزل ملت دانست. با این همه دو صورت شاخصی که با رایی نسبتا پایین تر به دولت یازدهم راه یافتند هیچ کدام آخر دولت را ندیدند.

رضا فرجی دانا که در پی عدم توفیق جعفر میلی منفرد جهت تصدی وزارت علوم به مجلس نهم معرفی شد، تنها 159 رای جهت خود کسب کرد؛ 70مخالف و 32 ممتنع جهت او صف آرایی کرده بودند. رویدادی که منجر به آن شد تا کمتر از یک سال بعد فرجی دانا در فضای ابری آن روزهای بهارستان استیضاح شود. استیضاحی با 145 رای موافق. احمدآبادی و دانش آشتیانی جهت نشستن بر صندلی او بی توفیق بودند و محمد فرهادی هم که توانست مجلس را جهت وزارت با خود همسو کند، کمتر از 200 رای موافق گرفت و در نهایت نیز روحانی صلاح ندانست که او در دولت دوازدهم ابقا شود.

برگزیدگان مرزی و قبولی های ناپلئونی اگر نگاهی به سابقه افرادی با اوضاع مشابه خود در سال های گذشته بیندازند، به خوبی درمی یابند که اگر چه روز گذشته توانستند از

در سوی دیگر میدان، علی اصغر فانی هم که به جای نجفی ناموفق در کسب رای اعتماد، دومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید بود، در ازای 185رای موافق خود، با 57 رای مخالف و 24 رای ممتنع سر و کار داشت و در چنین شرایطی گام در دولت یازدهم گذاشت. با این همه فانی نیز تا نیمه راه فرجی دانا رفت و البته به سلامت بازگشت. استیضاح جهت فانی اگرچه به آخر نرسید، ولی او کمتر از یک سال مانده به آخر کار دولت وقت، با تقدیم استعفایش جای خود را به فخرالدیندانش آشتیانی داد. دانش آشتیانی که از قضا او نیز به دولت بعدی راه نیافت.

با این همه در دوره فعلی دولت و مجلس، از میان وزرایی که به نظر می رسید کار مشکل جهت کسب رای اعتماد داشته باشند، بطحایی جهت آموزش و پرورش و رحمانی فضلی جهت وزارت کشور تا پیش از روز گذشته توانستند به هر طریق نمایندگان را با خود همسو کنند و در نهایت به نحوه عجیبی رای اعتمادی اوج کسب کنند. از میان حجتی و جهرمی، به نظر می رسد که کار جهت وزیر کشاورزی سهل تر از وزیر ارتباطات باشد.

اجل معلق استیضاح بر سر قبولی‌های مشروط دولت

هرچند جهرمی بنا بر سابقه امنیتی خود شاید بتواند با گره گشایی های پرسروصدا در اینترنت مانند برطرف فیلتر از بعضی شبکه های مجازی از جمله توئیتر و حفظ دیگر محیط های مجازی به نفع مردم، همچنین گسترش خدمات ارتباطی، نظر عامه مردم و نمایندگان را به خود جلب کند و ابهامات پیرامونی اش را اگرچه فراموش کردنشان سخت و شاید ناممکن به نظر می رسد، لااقل جهت طول دوران وزارتش بی اثر سازد. با این حال به طور خاص جهرمی اگر از امثال فرجی دانا جویای شرایط شود، بهتر درک می کند که استیضاح اجل معلق پاستور است که در بهارستان سیر می کند.

اخبار سیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: اعتماد | استیضاح | حسن روحانی | وزارت علوم | وزارت کشور | وزارت اطلاعات | وزارت جهاد کشاورزی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs