نمک معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب

نمک: معرفی میلیون میلیونی استان قم متخصص قلب پلیس آگاهی دندانپزشک کلاهبرداری دندانپزشکی

گت بلاگز اخبار پزشکی خلق دوباره ویروسی که جان میلیون‌ها نفر را گرفته بود

دانشمندان کانادایی از مواد ژنتیکی موجود در بازار جهت خلق دوباره ویروس آبله اسبی، از خانواده ویروس آبله که تا پیش از ریشه‌کن شدن جان میلیون‌ها انسان را گرفت،‌ اس

خلق دوباره ویروسی که جان میلیون‌ها نفر را گرفته بود

خلق دوباره ویروسی که جان میلیون ها نفر را گرفته بود

عبارات مهم : ويروس

دانشمندان کانادایی از مواد ژنتیکی موجود در بازار جهت خلق دوباره ویروس آبله اسبی، از خانواده ویروس آبله که تا پیش از ریشه کن شدن جان میلیون ها انسان را گرفت، استفاده کردند.

به گزارش همشهری آنلاین،به گفته ديويد اوانز از دانشگاه آلبرتا، بازخلق اين ويروس با نشانه ساخت واكسن و درمان هاي ويژه سرطان انجام گرفته است و هيچ خطري از سوي اين ويروس متوجه انسان ها نيست.

خلق دوباره ویروسی که جان میلیون‌ها نفر را گرفته بود

به گفته شرکت جهاني بهداشت، اوانز براي انجام اينكار از مقامات مجوزهاي مورد نیاز را دريافت كرده هست. اوانز براي خلق دوباره اين ويروس با يك شركت تجاري به نام شركت داروسازي تونيكس همكاري دارد، و اميدوار است با توليد دوباره آن بتواند واكسني جديد براي آبله اختراع كند، واكسني كه به نسبت نمونه موجود آن از ايمني بالاتري برخوردار است.

اوانز مي گويد نشانه ديگرش اثبات ممكن بودن ايجاد يك ويروس از طريق تكنيك هاي آزمايشگاهي بوده هست. آبله، مرگبارترين بيماري تاريخ بشر در سال 1980 به صورت رسمي ريشه كن شد. هنوز نمونه اي از ويروس اين بيماري در مراكزي در آمريكا و روسيه تحت تدابير شديد امنيتي نگهداري مي شوند و اوانز و گروهي ديگر از محققان تاكيد دارند از بين بردن اين نمونه ها لزوما به معني خلاصي از ويروس آبله نخواهد بود زيرا ممكن است مقادير ناشناخته اي از اين ويروس در جايي نهفته و پنهان باقي مانده باشند و در چنين شرايطي تكنيك هاي جديد مي توانند براساس توالي نويسي ژنتيكي اين ويروس را بررسي و تجزيه كنند.

دانشمندان کانادایی از مواد ژنتیکی موجود در بازار جهت خلق دوباره ویروس آبله اسبی، از خانواده ویروس آبله که تا پیش از ریشه‌کن شدن جان میلیون‌ها انسان را گرفت،‌ اس

ژنوم كامل ويروس آبله در دهه 1990 شناسايي شد و جنجال هاي فراواني برسر انتشار اطلاعات توالي ژنتيكي اين ويروس درگرفت، ولی علم زيست شناسي در آن دوران به اندازه اي پيشرفته نبود كه كسي بتواند با استفاده از اين اطلاعات ويروسي را بازخلق كند. با اين همه دانش زيست شناسي امروزه با سرعتي اوج درحال تغيير است و به همين دليل محدوديت هاي شديدي براي جلوگيري از افتادن رمز دي ان اي ويروس هاي مرگباري مانند آبله به دست هاي نادرست وجود دارد.

سازمان بهداشت جهاني سال گذشته اعلام كرد هيچ سازماني اجازه دسترسي به بيش از 20 درصد ژنوم ويروس آبله را ندارد.

واژه های کلیدی: ويروس | بهداشت | بهداشت | بيماري | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs